2021
Download

JW Player goes here

این فاجعه ظهر یکشنبه گذشته در یکی از دیدنی‌ترین نقاط شمال غرب ایتالیا یعنی قله کوه موتارون در آلپ غربی که مشرف به دریاچه مگیوره و چند دریاچه نزدیک سوئیس است رخ داد.

تله‌کابین چند هفته پیش و پس از مدت‌ها تعطیلی به‌ دلیل شیوع کرونا کارش را آغاز کرده بود و روز یکشنبه نیز گردشگران زیادی به قصد رفتن به کوهستان دیدنی در آلپ سوار آن شده بودند که در ارتفاعات کوه موتارون، کابل یکی از کابین‌ها پاره شد.

به‌گفته شهردار استرزا، جایی که حادثه در آنجا رخ داده است، مسافران بقیه کابین‌ها ابتدا صدای خش خش شنیدند و پس از پاره شدن کابل، کابین به سمت عقب شروع به حرکت کرد و بعد از برخورد با ستون تله‌کابین به پایین سقوط کرد. کابین پس از چندین بار غلتیدن در میان درختان در نهایت با برخورد به یک درخت متوقف شد و این درحالی بود که برخی از سرنشینان آن به بیرون پرت شده‌ بودند که اجسادشان در میان درختان پیدا شد.

در این حادثه 14نفر جانشان را از دست دادند و تنها بازمانده حادثه پسربچه‌ای 5ساله است که به‌دلیل شکستگی‌های متعدد استخوان در بیمارستانی در تورین بستری شد. در این حادثه والدین وی، برادر کوچک تر، 2 پدربزرگ و مادربزرگ او که همراه بودند جان شان را از دست دادند.2 نفر دیگر از قربانیان این حادثه، جوان 23 ساله ایرانی به نام محمد شاهسوندی و نامزد ایتالیایی 27 ساله‌اش به نام سرنا بودند. براساس گزارش خبرگزاری‌های ایتالیا آن ها ساکن دیامانته بودند و محمد در رم تحصیل می‌کرد تا اینکه چند هفته پیش سرنا موفق شد کاری در انستیتوی تحقیقات آب در شهر وربانیا پیدا کرده و به تازگی به آنجا نقل مکان کرده بود. 14اردیبهشت ماه، روز تولد سرنا بود و به همین دلیل محمد در روزهای گذشته به وربانیا رفته و چند روزی در کنار نامزدش بود تا اینکه روز یکشنبه آنها تصمیم گرفتند تا برای تفریح به ارتفاعات آلپ غربی بروند، اما در این حادثه غم‌انگیز هر دوی آنها جان شان را از دست دادند.

وزیر حمل‌ونقل ایتالیا روز گذشته به خبرنگاران گفت که به‌دنبال این حادثه، کمیسیون تحقیق برای بررسی علل فنی و سازمانی سقوط تله‌کابین تشکیل و بررسی‌های خود را آغاز کرده است. او گفت که هدف کمیسیون این است که مطمئن شویم چنین حادثه‌ای هرگز تکرار نخواهد شد.

برچسب ها :فیلم – مرگ دردناک جوان ایرانی و نامزد ایتالیایی اش در حادثه سقوط هولناک تله‌کابین در ایتالیا ,دانلود فیلم – مرگ دردناک جوان ایرانی و نامزد ایتالیایی اش در حادثه سقوط هولناک تله‌کابین در ایتالیا ,آهنگ جدید فیلم – مرگ دردناک جوان ایرانی و نامزد ایتالیایی اش در حادثه سقوط هولناک تله‌کابین در ایتالیا ,ترانه

بدون نظر.

نظر بدهید :